لینک فایل-مقايسه ي بهداشت رواني دانشجويان سيگاري و غير سيگاري دانشگاه مشهد-

دوست گرامی،در این پست توضیحات در مورد .مقايسه ي بهداشت رواني دانشجويان سيگاري و غير سيگاري دانشگاه مشهد.را مشاهده می نمایید ./مقايسه ي بهداشت رواني دانشجويان سيگاري و غير سيگاري دانشگاه مشهد,مقايسه ي بهداشت رواني دانشجويان سيگاري و غير سیگاری,مقايسه ي بهداشت رواني دانشجويان,مقايسه ي بهداشت رواني/مقايسه ي بهداشت رواني دانشجويان سيگاري و غير سيگاري دانشگاه مشهد/31011827/km

دانلود فایل مقايسه ي بهداشت رواني دانشجويان سيگاري و غير سيگاري دانشگاه مشهد
در قالب فایل word و متشکل از 141 صفحه قابل ویرایش ؛

بخشی از محتوا ::

فصل اول: کلیات
1-1 . مقدمه:
در هر جامعه اي نيروي فعال و جوان بعنوان يكي از ذخاير و سرمايه هاي آن جامعه محسوب و مطرح مي باشد و در عمل نيز چرخه ی فعاليت هاي مختلف پيكره اجتماع بطور مستقيم و غيرمستقيم متكي به نيروهاي فوق است كه متاسفانه قشر وسيعي از جوانان و نوجوانان ما اكنون گرفتار سيگار شده اند كه آنان را در كام خويش فرو مي برد و توان حركت و فكر را از آنان مي گيرد و هستي را از آن-ها ساقط ميكند .
۱ - بالاترين رقم سنی معتادان در ايران را افراد ۲۷ - ۲۱ساله تشكيل می دهند.
۲ - افرادی كه به انواع سيگار اعتياد پيدا كرده اند، اغلب اولين تجربه شان را به صورت تفريحی و در دوران نوجوانی با کشیدن سیگار شروع كرده اند.
۳ - تشخيص رفتارهای آشكار دوره نوجوانی از رفتارهای ناشی از مصرف سيگار دشوار است.
۴ - نوجوانانی كه از بودن در خانواده یشان احساس رضايت داشته اند و روابط صميمی بين اعضای خانواده وجود داشته است، كمتر به دنبال سيگار، الكل و انواع مخدرها بوده اند.

يكی از مشكلات عمده¬ای كه نسل جوان جامعه با آن رو به روست، خطر گرايش به مصرف سیگار است. از آن جا كه مصرف اين گونه مواد (انواع سيگارها، قرص¬ها، مخدرها و...) در بين جوانان و نوجوانان رو به افزايش است، وظيفه والدين، مربيان و ساير نهادهای اجتماعی و آموزشی برای آگاه ساختن قشر جوان از عواقب مصرف سيگار به مراتب سنگين¬تر از قبل می¬شود. با توجه به اين موضوع، والدين و مربيان بايد سعی كنند با استفاده از روش¬ها و آموزش¬های لازم، بچه¬ها را از همان دوران كودكی و پيش نوجوانی با آثار زيان بار مصرف سيگار و اثرات و پيامدهای ناشی از آن بر جسم و روان شان مطلع سازند.
به رغم نکوهش و مذمت در مضرات سيگار و هشدار محققان، پزشکان و کارشناسان بهداشتي و فعاليت رسانه‌ها در مورد اين بلاي خانمانسوز و قاتل خاموش، باز هم به وفور مشاهده مي‌کنيم که افراد بسياري در جامعه همچنان به کشيدن سيگار و دود کردن وجود خود مشغول هستند و هيچ توجهي به اين هشدارها و علايم خطر ندارند و افراد ديگر را به اين ورطه و منجلاب مي‌کشند.
آيا مي‌دانند که چرا سيگار مي‌کشند و چه چيزي از کشيدن سيگار نصيب آن¬ها مي‌شود يا چه خسارات جبران‌ناپذيري به روح و جسم و اگر صاحب خانواده هستند به خانواده بيگناه آن¬ها وارد مي‌شود و جداي از اين چه ضربه‌اي به افراد جامعه¬ به خصوص نوجوانان، جوانان و قشر دانشجو که در حالت هشدار قرار دارد وارد مي‌شود؟!
بايد بدانيم که اگر راهکارهاي پيشگيرانه و موثر در شيوع مصرف سيگار و سيگار در ميان نوجوانان و جوانان در نظر گرفته نشود، همواره بايد نگران عواقب به مراتب بدتري از اين بلاي خانمانسوز در ميان نسل فرداي جامعه باشيم!
افرادي كه نگرش ها و باورهاي مثبت و يا خنثي به سيگار دارند، احتمال مصرف و اعتيادشان بيش از كساني است كه نگرش هاي منفي دارند. اين نگرش هاي مثبت معمولاً عبارتند از: كسب بزرگي و تشخص، رفع دردهاي جسمي و خستگي، كسب آرامش رواني، توانايي مصرف مواد بدون ابتلا به اعتياد.


مطالب دیگر:
📗گزارش كارآموزی در كارخانه واگن پارس📗گزارش كارآموزی قالبسازی در كارگاه ذوب فلزات مدرن📗گزارش كارآموزی در كارگاه ریخته گری نقش جهان📗گزارش كارآموزی كاسپین پلاست در كارگاه ریخته گری📗گزارش كارآموزی رعایت ایمنی محیط كار در كارگاه صافكاری📗گزارش كارآموزی در كشت و صنعت مغان📗The Scientist February 2017 مجله دانشمند📗گزارش كارآموزی در مجتمع فولاد اهواز📗گزارش كارآموزی در مترو شیراز📗گزارش كارآموزی بازدید از قطعات پژو GLX در مجتمع كارگاهی دانشگاه آزاد اسلامی📗گزارش كارآموزی سیستم دستیابی شبکه اکسس در مخابرات استان تهران📗گزارش كارآموزی در مركز اداره مخابرات مباركه📗اخبار صنعت عکاسی در بریتانیا British Photographic Industry News📗GamesTM Issue 183 2017 مجله بازی ها آخرین چاپ📗پاورپوینت مترو📗Top Gear UK February 2017 آخرین چاپ مجله تاپ گییر📗گزارش كارآموزی نگهداری و تعمیر شبكه انتقال نیرو در مهروز صنعت📗گزارش كارآموزی سیستم سوخت رسانی ماشین در نمایندگی ایران خودرو📗گزارش كارآموزی کامل و جامع در نمایندگی ایران خودرو📗گزارش كارآموزی در نمایندگی سایپا مباركه📗گزارش كارآموزی در نمایندگی مجاز ایران خودرو📗گزارش كارآموزی فروش و تعمیر در نمایندگی مجاز ایران خودرو📗گزارش كارآموزی در نمایندگی مجاز ایران خودرو كاشان📗گزارش كارآموزی در نمایندگی مجاز سایپا📗گزارش كارآموزی در نمایندگی مجاز سایپا یدك بروجن